AĞIZ KOKUSU KİTABIAğız kokusu kitabı

TEŞHİSTEN TEDAVİYE AĞIZ KOKUSU

hekimler içindir
69 şekil ve grafik, 43 tablo, 70 tane kimyasal madde ve formül, 147 tane preparat ismi, 18 bölüm, 4 tane Ek , siyah-beyaz 250 sayfa, 16.5 x 23.5 cm parlak kapak, önsöz
Şöyle refere edilir:Aydın Murat. Teşhisten Tedaviye AĞIZ KOKUSU. Nobel kitabevi, 2008, İstanbul
Nobel (212) 632 83 33 Diş Kitabı 0537 8830988
KİTABI İNDİR

Ağız kokusu bilgilendirme kitapçığı

SORULAR VE CEVAPLARLA AĞIZ KOKUSU

Halk için ağzı kokusu bilgilendirme kitapçığı
70 sayfa, renkli, resimli, 141 tane sık sorulan soru ve cevapları, parlak kağıda 14 x21 cm mat kapak, 10 lira, önsöz
Şöyle refere edilir:
Murat Aydın. Sorular ve cevaplarla Ağız kokusu. Özyurt Matbacılık, Ankara, 2011
E-Posta
KİTABI İNDİR

YAZARIN MESLEKTAŞLARINA MEKTUBU
Değerli meslektaşlarım
Dünya nüfusunun dörtte üçünün ağız kokusu veya nefes kokusu şikayeti varken, Batı'da her büyük şehirde ağız kokusu tedavi merkezleri, dünya üniversitelerinde ağız kokusu tedavi birimleri kurulurken, bizim fakültelerimizde ağız kokusu tedavisi adeta yok farz edilmektedir.
Ağız kokusu ve nefes kokusu şikayeti ile müracaat eden hastalarımızın diştaşı ve plak temizliğinin yapılması ağız kokusunun azalmasına yetersiz olmaktadır. Bunu sayısız denemelerimizde, yıllar boyunca hep beraber gördük ve yaşadık. Her defasında ağız kokusu bu defa kaybolacak temennisi ile ağız temizliği yaptık fakat çoğunda sınırlı başarı elde ettik. Çünkü, ağız kokusu ağızda olabilir ama sebebi ağızda olmayabilir.
Bu konuda bir eksiği gidermek için bu eseri kaleme aldım.
Sayısız makaleyi, mikrobiyoloji eğitimimi ve mesleki tecrübemi birleştirince bu eser ortaya çıktı.
Bu kitapta karşımdaki hekim ile konuşur üslup kullandım, klinikte kullanamayacağınız bilgi vermedim. Anlatılanların hepsi klinisyenin pratik uygulamalarına yöneliktir, ansiklopedik değildir. Bu kitapta ülkemizde marketlenen 147 tane ağız ürününü ve bir çok ağız kokusu ürünü formülleri bulacaksınız. Sizlerle paylaşmak istedim.

Murat Aydın
Diş Hekimi
Mikrobiyoloji doktoru
Bu sitedeki ve sitenin alt sayfalarındaki her hangi bir bilgiden izinsiz (ç)alıntı yapanlar hakkında yasal haklarım saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırı alıntı yapmak suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir. Buradaki bilgiler kullanıcıya fikir vermek  ve destek sağlamak içindir. Muayene, tanı, tıbbi tavsiye, konsültasyon ve teşhis yerine geçmez.

İLETİŞİM

Adres: Kurtuluş mah 64019 sok Ful apt B blok d:1 Adana
Tarif: Atatürk caddesindeki Ender Park mağazasının arka sokağı, veya Vakkonun sokağı
Telefon: 322-4536262, Eposta: aydinmur@yahoo.com
Orcid kod:
orcid.org/0000-0003-0030-8999

Ana sayfa